Springfield

21. října 2009 v 10:20 | ♥ Black Heawen ♥ |  Simpsonowci
Springfield je rozlehlé městečko, v kterém bydlí Simpsonovi. Tvůrce Matt Groening ho tak pojmenoval kvůli tomu, že Springfield je nejčastější název pro jakoukoliv osadu, či město ve Spojených státech. V žádné epizodě nebylo přesně řečeno, kde se tento Springfield nachází. Vždy když se v seriálu o přibližném území mluví nebo ho někdo ukazuje na mapě, divák nemá šanci se to dozvědět. Nejvíce názorů se však shoduje v tom, že tvůrci Springfield podle žádného města nestvořili a že si ho vymysleli stejně jako všechny postavičky. Jak se zdá, je toto tvrzení nejspíš nejpravdivější, protože např. v Simpsonových ve filmu říká Ned Flanders Bártovi, že z určitého kopce může vidět státy sousedící se Springfieldem - Ohio, Nevada, Maine a Kentucky, což je nesmysl, protože každý z nich je od sebe hodně oddálen (je to jako kdyby u nás někdo řekl, že ČR sousedí s Ruskem, Itálií, Francií a Španělskem).


Na veřejnosti byl jako Simpsonovský Springfield zvolen Vermontský, jenž se svým soutěžním videem, které na internet v červnu 2007 zaslal každý americký Springfield, vyhrál. Konala se v něm za odměnu americká předpremiéra Simpsonových ve filmu.
Historie města zasahuje do roku 1796, kdy byl založen Marylandskými osadníky v čele s Jebediahem Springfieldem. Původně s ním cestoval i Shelbyville Manhattan, ale protože Jebediah byl proti rodinnému manželskému svazku (Manhattan si chtěl stejně jako zbytek Shelbyvillanů brát za ženy své sestřenice), založil si každý z těchto dvou pánů vlastní město. Na počest toho, Springfielďané udělali Jebediahovi sochu ve středu města a zasadili citrónovník, který dával na tu dobu nejsladší ovoce, jenž v tu dobu vůbec znali a Shelbyvillané cukrovou řepu.


V současnosti je městečko klidným prostředím, zažilo sice problémy jako bylo zavření do skleněné báně Russem Cargilem (ředitelem společnosti EPA) nebo 200 let zapomenutý zákon nařizující prohibici či rozdělení města na Starý Springfield a Nový Springfield. Příčinu toho mělo pouze zavedení telefonní předvolby 939.
Mezi zajímavé nebo důležité obyvatele nepochybně patří starosta Joe Quimby, policista Clancy Wiggum, mafián Tlustý Tony a samozřejmě naše rodinka Simpsonovi.
Je zde také plno budov, mezi které patří základní škola, Kwik-E-Mart, hospoda U Vočka, Barneyho Bowl-a-rna, městská radnice, Levórium, dům Simpsonových, kostel a mnoho dalších...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥sweet dreams♥ ♥sweet dreams♥ | Web | 21. října 2009 v 11:05 | Reagovat

Ja tam ceeeeem bývať 8-)
kdo ide so mnou?

2 *MuDr* →♥0 ROXY 0♥← *MuDr* →♥0 ROXY 0♥← | Web | 22. října 2009 v 20:00 | Reagovat

[1]: -ja xD

3 ♥NeLLyNkA♥ heLéé tO sEm jáá tVé dObLučkéé aFfs :* ♥NeLLyNkA♥ heLéé tO sEm jáá tVé dObLučkéé aFfs :* | Web | 22. října 2009 v 20:40 | Reagovat

ja musiiim bezo mna neprezijees  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.